Bir sonraki

123- Tilâvet secdesi nasıl yapılır?
Lâlegül TV
924 Görüntüleme

99-Elimizde bulunan muskaları nasıl yok edebiliriz?

2079 Görüntüleme
Lâlegül TV
105
Yayınlama Tarihi 19 Dec 2018 / Kategori: Bir Soru Bir Cevap

Elimizde bulunan muskaları yok etmek istiyoruz nasıl yok edebiliriz, bâzıları ”toprağa gömün” bâzıları ise “suya atın” diyor. Nazârdan yaşadığım sıkıntılar için yazılmıştı. Ne yapabiliriz?

Bu işle iştigâl eden ehl-i sünnet hocaefendiler ile istişâre yapmak daha doğrudur. Havâss ilmi farklı bir ilimdir. Havâss ile ilgili hâricî bir sıkıntı yok ise yazılan muskanın içerisinde Kur’ân-ı Kerîm âyetleri olduğunu mulâhaza ederek cevâb verecek olursak kaynaklarımızdaki “yıpranmış olan Kur’ân-ı Kerîmler ne yapılır?” sorusuna vereceğimiz cevâb bunun için de aynı olacaktır. Öncelikle ehl-i sünnet hocaefendilere danışılmalıdır. Bu konu maalesef istismâra çok açık olan bir alandır.

Kur’ân-ı Kerîm âyetleri yazılı olduğunu mulâhaza edecek olursak en uygun olan basılmayacak bir yere gömülmesidir. Bunun hâricinde suya atılmak sûretiyle çözeltilmesi veyâ gerektiği takdîrde yakılması sağlanabilir. Netîcede imhâya taalluk eden şeylerdir. Eğer Kur’ân-ı Kerîm âyetleri var ise fâzilet olarak en güzeli bir toprağa gömülmesidir. Bildiğimiz kadarıyla muskalar çözeltilmesi için suya atılmaktadır. Havâss ilmiyle iştigâl eden ehl-i sünnet hocaefendiler ile bu konuları istişâre etmek daha uygun olacaktır.

Daha fazla göster
0 Yorumlar sort Göre sırala

Bir sonraki

123- Tilâvet secdesi nasıl yapılır?
Lâlegül TV
924 Görüntüleme